„Seniorce sdělil, že má na sociálce několikatisícový přeplatek. Zároveň ovšem dodal, že aby jí přeplatek mohl vyplatit, tak musí mít žena kolek v hodnotě šesti set korun a nabídl se, že pokud bude chtít, kolek jí zakoupí,“ přiblížil trik prozatím neznámého podvodníka policejní mluvčí Petr Jaroš.

Žena smyšlence uvěřila a vydala zdánlivému dobrodinci požadovanou hotovost. Muž s penězi odešel a už se více neukázal. Podle seniorky mohlo být podvodníkovi asi padesát let, byl vysoký mezi 180 až 185 centimetrů.

„Měl štíhlou postavu, nakrátko ostříhané světlé vlasy, na hlavě měl zelenou kšiltovku a textilní roušku. Mluvil plynule česky a choval se velmi slušně,“ doplnil popis Petr Jaroš.

Podle policistů není vyloučené, že si muže v uvedenou dobu v okolí Jiráskovy ulice všimli případní svědci, popřípadě, že dotyčný s podobnou legendou oslovil i jiné osoby.

„Vyzýváme proto nejen svědky, ale eventuálně i další poškozené, aby se přihlásili na vsetínském obvodním policejním oddělení,“ nabádá Petr Jaroš.

Pád rogala na letišti v Neředíně - 16. 5. 2020
Pilotka ze Vsetínska havarovala v Olomouci s rogalem, utrpěla zranění