Senior odešel z domu brzy ráno. Od té doby se doma neukázal. Jeho příbuzní po něm neúspěšně pátrali po celý den. Nakonec zavolali na pomoc také policisty. „Na linku 158 nám kolem páté hodiny odpoledne pohřešování svého otce oznámil šestačtyřicetiletý muž," informovala policejní mluvčí Lenka Javorková. Oznamovatel policistům uvedl, že společně s dalšími příbuznými svého otce hledal na všech místech, kde byl předpoklad, že by mohl být. Ovšem bezvýsledně. „Ještě před příjezdem do obce ale hlídka dostala od operačního důstojníka zprávu, že rodina již pohřešovaného muže našla bez známek života v rybníku v Senince," doplnila Javorková.

Rodinní příslušníci přivolali rychlou záchrannou službu. Lékař už mohl ale pouze konstatovat smrt. Na místo vyjel kriminalistický výjezd, aby zjistil okolnosti úmrtí muže. Rovněž byli do Seninky přivoláni policejní potápěči kvůli ohledání rybníku. „Prohlídkou vodní plochy nenašli žádný podezřelý předmět, který by mohl souviset s úmrtím muže," dodala policejní mluvčí.

Cizí zavinění policisté prozatím nezjistili. U zemřelého byla nařízena zdravotní pitva. Případem se nadále zabývají vsetínští kriminalisté. (vd)