Ženu, které Majzlík říkával Květo, měl senior nejprve surově zbít a pak ji nechat zemřít bez pomoci na lůžku. Majzlík však s rozsudkem nesouhlasí, a proto se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci. Ten má v úterý 22. září posoudit, zda jsou jeho argumenty skutečně oprávněné, či ne.

„Obžalovaný namítá, že krajský soud neprovedl všechny jím navrhované důkazy. Sice připouští, že dal ženě dvě facky, ovšem žádný další důkaz, podle jeho názoru, nedokazuje, že by nemohl smrtelná zranění způsobit někdo jiný. V tu dobu se prý v bytě zdržovali i další lidé,“ odcitoval důvody odvolání Majzlíka mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

Senior navíc i u krajského soudu několikrát zdůrazňoval, že jeho přítelkyně Květa velmi často holdovala alkoholu, a to v nadměrné míře. Tím si prý zranění, kterým 1. března podlehla, mohla způsobit i ona svými častými pády.

Oba dost pili, potvrdili svědci

Nadměrné pití nejenom Květy, ale samotného Majzlíka v červnu u soudu potvrdili i předvolaní svědci, zejména sousedé obou partnerů. Ti zároveň prozradili, že Majzlík velmi často svou přítelkyni bil.

„Několikrát jsem ho viděla, jak ji praštil. Oba dost pili a ona, když měla hodně vypito, tak padala. Jednou jsem ji viděla spadnout na hlavu. Myslela jsem, že je po ní. Tak divně to křuplo. Nakonec jsem ji zdvihla a odvedla domů. V noci z pátku na sobotu jsme vůbec nemohli spát. Bydlíme pod nimi, a co tam se celou noc dělo, to byla hrůza,“ uvedla jedna ze sousedek.

Podle jejích slov tam celou noc šoupali nábytkem, jako by se honili. „Slyšela jsem řev a křik Květy o pomoc. Celou sobotu byl pak už klid a v neděli jsme se dozvěděli, že je mrtvá,“ doplnila ještě žena.

Podobně vypověděl i další ze sousedů, který zase bydlel nad Majzlíkem o patro výš. I on prý slyšel několikrát volat ženu o pomoc. Nikdo ale nezasáhl.

Žena pak zemřela v neděli 1. března ve své posteli. Tam ji o dva dny dříve odnesl Majzlík poté, co s ní smýkl tak, až spadla na zem a uhodila se o zárubeň dveří a pak ještě o dveře lednice.

„Měla rozražený ret, tak jsem jí hubu utřel mokrým hadrem a odnesl do postele. Další den byla v pohodě. Dokonce mi vypila láhev slivovice,“ uvedl senior v přípravném řízení na policii.

To, že je Květa mrtvá, prý zjistil až v neděli dopoledne. „Byl jsem zametat. Ona chrápala. A když jsem se vrátil, měla kolem pusy zvratky. Snažil jsem se ji oživit. Ale nepodařilo se mi to. Tak jsem běžel pro pomoc. Myslel jsem, že se udusila,“ doplnil Majzlík.

Příčinou smrti bylo krvácení do mozku

Podle soudních lékařů ale bylo příčinou smrti Mongolky krvácení do mozku, které jí přivodil někdo druhý. „Podle charakteru i typu rány se jednalo o aktivní násilí ze strany druhého člověka. Rány totiž nejsou typické pro ty, které jsou způsobené po pádu. Šlo o razantní údery, které utrpěla několik hodin před smrtí. Nebylo však možné ji ani lékařským ošetřením už zachránit,“ konstatoval v červnu znalec Marek Vitovják.

Právě na základě jeho závěrů i výpovědí svědků byl senior nakonec odsouzen k desetiapůlletému trestu. Ten mu zítra vrchní soud buď potvrdí, nebo rozsudek zruší a vrátí jej zpět krajskému soudu do Zlína.