Alarmující na případu je fakt, že se vše odehrálo za bílého dne a na veřejném místě. Policisté proto naléhavě žádají jakékoliv svědky, aby se přihlásili na lince 158 či kterékoliv služebně policie České republiky.

Neznámý násilník vstoupil nezletilé dívce do cesty okolo čtrnácté hodiny na schodech do parku Kozina, v blízkosti domova důchodců ve Valašském Meziříčí. „Po dívce požadoval pod pohrůžkou zabití různé sexuální úkony,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Podle jejích slov agresor svůj čin dokonale maskoval. „Předstíral, že on a dívka jsou milenecký pár a že ji líbá,“ popsala násilníkovu taktiku Brousilová.

Z dosavadního policejního vyšetřování vyplývá, že v inkriminovanou dobu, mezi čtrnáctou hodinou a čtrnáctou hodinou patnáctou minutou, popsaným místem procházelo několik lidí. Kriminalisté usuzují, že si mohli podezřelého chování všimnout. „Důležitým pro nás je svědectví lidí, kteří se ve zmíněnou dobu nacházeli v ulici Tolstého, poblíž schodů do parku Kozina a i v jejich okolí,“ upřesnila mluvčí. K popisu neznámého zatím policisté zjistili jen tolik, že mu mohlo být přes padesát let.