Z policejního vyšetřování vyplynulo, že šlo o sebevraždu. Muž mimo jiné zanechal i vzkaz na rozloučenou. Valašskému deníku to potvrdila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Nešťastná událost se odehrála v neděli o půl desáté dopoledne na železniční trati u meziříčského podniku DEZA v okamžiku, kdy po kolejích projížděl vlak jedoucí na Hranice na Moravě. „Muž se rozhodl ukončit svůj život dobrovolně, jelikož vstoupil do kolejiště před přijíždějící vlak a zůstal stát uprostřed kolejí až do střetu," vylíčila Lenka Javorková. Strojvůdce střetu zabránit nemohl. Sebevrah zemřel na místě.

Policisté prohledali místo střetu i blízké okolí a objevili v křoví pod traťovým svrškem poblíž železnice jízdní kolo, cyklistickou přilbu a peněženku s doklady. „Vyšlo najevo, že se jedná o sedmačtyřice­tiletého muže z Rožnovska. Kolegové vyrozuměli příbuzné. Ti řekli, že se jim muže nedaří od rána zkontaktovat, a že ho hledají," řekla Lenka Javorková. Policisté se také dozvěděli, že nešťastník měl osobní problémy. Tato informace spolu s nalezeným vzkazem na rozloučenou, potvrdila sebevražedné jednání.

Provoz na obou kolejích nechali policisté během vyšetřování neštěstí zastavit. Vlaková souprava, která muže srazila, pokračovala v jízdě až krátce po jedenácté hodině dopoledne.