Květiny se zjevně zalíbily neznámému pobertovi, který jich rovnou polovinu odnesl. Podle pracovnice technických služeb Jany Zvoníčkové se ze záhonu nedaleko železniční trati v městské části Trávníky ztratilo celkem dvacet rostlin. „Jedna taková levandule stojí kolem pětasedmdesáti korun,“ uvedla Zvoníčková.

Doplnila, že náklady na udržování kvetoucí výsadby ve městě se jen v materiálu každoročně pohybují mezi 150 až 200 tisíci korun. „K tomu je potřeba připočíst náklady na práci, techniku a celosezónní údržbu,“ upozornila Zvoníčková.

Pracovníci technických služeb vždy na jaře nově dosazují vymrzlé nebo suché rostliny. Jejich snaha zkrášlit město ale často přichází vniveč. Nezřídka se totiž najdou tací, kteří – jako v tomto případě – výsadbu ukradnou, nebo květiny vytrhají, polámou a poté pohází po okolí či do nedalekého potoka.

Vsetínská radnice proto apeluje na obyvatele města, aby k počínání zlodějů či vandalů nebyli lhostejní a pokud je přistihnou při činu, aby informovali neprodleně městskou policii.