Incident se odehrál v sobotu o půl jedenácté večer před barem Victoria ve vsetínské pasáži. Mezi Rumunem, dvěma muži a jednou ženou vznikl konflikt. Čtyřicetiletý Balkánec z místa odešel a po několika minutách se vrátil ozbrojený železnou pásovinou s ostřím, připomínající mačetu.

„Nejprve jí zaútočil na třiačtyřicetiletého muže, kterého udeřil do hlavy. Napadený se po útoku skácel na zem, kde zůstal v bezvědomí ležet,“ popsala událost krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Osmatřicetiletý kamarád zraněného muže, který útok viděl, se chtěl na agresivního muže vrhnout.

„Ten ho ovšem zpacifikoval stejným způsobem. Silným úderem ho zasáhl do hlavy a z místa utekl,“ doplnila policejní mluvčí.

Přítomní zavolali rychlou záchrannou službu, která oba zraněné muže odvezla do nemocnice.

„Před jedenáctou večer jsme přijali dva muže, kterým lékaři na chirurgii ošetřili poranění hlavy,“ informoval mluvčí záchranné služby Petr Olšan.

Cizincovo počínání nechápala servírka Ludmila, podle které byl v baru častým návštěvníkem.

„Vždycky si tu sedl, dal si v klidu pivko a žádný problém. Nevím, co se stalo,“ kroutila hlavou.

Napadené zraněné muže z nemocnice propustili.

„Už jsem je tu zahlédla. Mají sešitou hlavu a něco s rukou,“ dodala servírka.

Vsetínští policisté začali ihned po oznámení útoku po muži pátrat a za několik minut ho zadrželi v ulicích Vsetína.

„Mačetu už samozřejmě u sebe neměl, našel ji pak psovod se psem v křovinách, nedaleko místa útoku,“ vysvětlila Lenka Javorková.

Všichni aktéři měli v době incidentu vypito. Policisté naměřili útočníkovi přes dvě promile alkoholu.

Krajští kriminalisté začátkem týdne muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a trestného činu výtržnictví.

Podali státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby a soudce ho akceptoval. Obviněný Rumun už byl v minulosti ve své zemi odsouzen k trestu odnětí svobody za násilnou trestnou činnost.