Pro dobrovolný odchod ze světa se zde střelou do hlavy rozhodl jednasedmdesátiletý senior. Co staršího muže k zoufalému činu vedlo, nyní zjišťují kriminalisté.

Na místě tragédie byli jako první rožnovští strážníci. „Přivolal nás příbuzný zemřelého muže,“ osvětlil ředitel městské policie Daniel Vašut.
Strážníci ihned uvědomili zdravotnickou záchrannou službu a také státní policisty. „V první chvíli nebylo zcela zřejmé, zda šlo o sebevraždu či násilný trestný čin,“ líčil Vašut.

Zdravotníci už seniorovi pomoci nemohli. Sanitka proto na místo ani nevyjela. „Policisté nás kontaktovali s tím, že muž je mrtev,“ vysvětlil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Podle jeho slov se o ohledání těla po domluvě postaral místní lékař.

Okolnosti smutné události prozatím halí tajemství. Do Rožnova zamířila kompletní výjezdová skupina Služby kriminální policie a vyšetřování.

Vyšlo najevo, že muž proti sobě obrátil svou vlastní zbraň. Zda ji držel legálně, či nelegálně, nyní policisté zjišťují. „Shromažďujeme také veškeré informace, které by nám mohly prozradit, jaký byl motiv sebevražedného činu,“ doplnila Brousilová s tím, že jasno by mohlo být v nejbližších dnech.
Dodala, že sebevraždy zastřelením nejsou v regionu příliš obvyklé. „Není jednoduché tyto případy hodnotit, ale je pravda, že častěji volí lidé pro odchod ze světa jiné způsoby, například oběšení,“ komentovala Brousilová.

Připomněla ale také nedávný případ sebevraždy dvaadvacetiletého mladíka, který se zase rozhodl ukončit svůj život skokem pod jedoucí vlak. Zmíněná tragédie se odehrála v polovině ledna v Lidečku.