Útok se odehrál ve čtvrtek okolo osmé hodiny ranní přímo na parkovišti za rožnovskou radnicí, na místě, kde místostarosta pravidelně parkuje. Neznámý vandal zarazil krumpáč do střechy jeho vozu.

Mluvčí města Tomáš Gross potvrdil, že je to v posledních dvou letech už podruhé, co druhému muži na radnici někdo tímto způsobem zničil vůz. Podobný incident se totiž v Rožnově odehrál už v roce 2007.

Kdo nebo co stojí za zákeřným útokem, není prozatím jasné. „Jednou z variant je, že šlo o obyčejný vandalismus,“ řekl Gross. Nevyloučil ale, že by útok mohl souviset s některými rozhodnutími či postupy vedení města, které mohly mít své odpůrce. „O tom mi ale v této chvíli nepřísluší mluvit. Byla by to jen spekulace,“ omluvil se Gross.

Vím, že existuje řada lidí, kteří mě nemají rádi

Místostarosta Alois Vychodil připustil, že jej nevybíravý útok rozrušil. Označil jej za gangsterské počínání. „Není to první útok, kterému je některý člen vedení či rady města vystaven. Vím, že existuje skupina lidí z řad opozice a podnikatelů, kteří mě nemají rádi. Nejspíš, jim vadí úspěchy, například při získávání evropských dotací, kterých současné vedení radnice dosahuje,“ vyjádřil se Vychodil.

Prozradil také, že mu před nedávnem někdo dosti nevybíravě vyhrožoval i telefonicky. Konkrétní jména ale zveřejňovat nechtěl. „Sdělil jsem své podezření policii. Případem se nyní zabývají vsetínští kriminalisté,“ řekl místostarosta.

Odmítl také, že by útok mohl souviset s vnitrostranickým bojem uvnitř rožnovské ODS. „Nic takového jako rozpory v naší straně není už více než rok aktuální,“ zdůraznil Vychodil.

Do pátrání po neznámém útočníkovi se pustili kriminalisté. „V současné době případ důkladně vyšetřujeme. Prozatím nebudeme zveřejňovat žádné konkrétní informace,“ potvrdila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.