Smetanu, který měl nastoupit v pondělí do vězení, aby si odpykal zbývajících 67 dní z trestu, ale vzápětí propustili. Zjistili totiž, že soud dosud nevydal zatykač.

Podle zlínské policejní mluvčí Jany Macalíkové se Smetana v pátek večer pohyboval v blízkosti rožnovského policejního oddělení. „Chtěl se setkat s premiérem Petrem Nečasem, který v Rožnově volil, a nechat se před ním zatknout," vysvětlila Macalíková s tím, že policisté jej zadrželi ještě předtím, než se bývalý řidič olomouckého dopravního podniku dostal do Základní školy 5. května. Premiér tak nerušeně odvolil.

„Měli jsme podezření, že se Smetana dopouští trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Proto jsme ho předvedli k podání vysvětlení. Nebránil se. Šel s námi dobrovolně," popsala Macalíková.

Protože ale zjistili, že soud ještě nevydal příkaz k zatčení a on se žádného jiného přestupku nedopustil, museli ho propustit.

Roman Smetana před parlamentními volbami pokreslil třicet politických reklam na autobusech na protest proti politickým elitám. Tvrdil, že tím chtěl vyjádřit znechucení z politické scény a

korupčních kauz. Nejvíc pokreslených plakátů patřilo ODS, která se u soudu domáhala náhrady škody. Smetana straně 15.667 korun uhradil. Odmítl však vykonat soudem uložené veřejně prospěšné práce.

Premiér Nečas řekl, že mu Smetanovy malůvky nevadí. „Zákony musíme dodržovat všichni, pan Smetana i já," upozornil.

Související Už se tu neukazuj, pokřikovali na premiéra Nečase v Rožnově