Provinilci navíc hrozí až tříleté vězení za ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autobusák boural v sobotu 12. května krátce po poledni v meziříčské místní části Hrachovec. Při najíždění na točnu narazil do zaparkovaného automobilu. Právě majitelka poškozeného vozu na řidiče upozornila policii.

„Linkový autobus se po krátkém přistavení na zastávce opět rozjel. Při vyjíždění z točny ovšem narazil do dalšího auta odstaveného u krajnice,“ doplnil policejní mluvčí Petr Jaroš.

Policisté si ověřili, kam měl autobus namířeno a kdo jej řídil. Vůz dohledali a zjistili, že v době nehody v něm sedělo asi pět cestujících.

„Policisty samozřejmě zajímalo, proč řidič po poškození dvou vozů nezastavil a situaci neřešil. Odpovědí jim byl výsledek dechové zkoušky. Řidič z Valašskomeziříčska nadýchal asi dvě hodiny po nehodě více než dvě promile alkoholu,“ přiblížil Jaroš.

Ředitel ČSAD Vsetín Oldřich Holubář netajil, že se jednalo o zaměstnance této dopravní společnosti.

„Bohužel to byl náš šofér. Je to nepříjemné a je to ostuda. Dotyčný kazí pověst našim poctivým řidičům. Napáchal škodu a ztratil odbornou i morální způsobilost. Rozvážeme s ním pracovní poměr,“ konstatoval Holubář.

Podle něj je řízení autobusu v opilosti ten nejzásadnější problém, který může řidič způsobit.

„I když je šoférů málo, každý dopravce to řeší vyhazovem,“ řekl Holubář.

Zároveň ale dodal, že si hluboko do minulosti nepamatuje podobný případ, kdy by musela policie řešit nehodu autobusáka pod vlivem.

„Sami máme preventivní opatření, kdy dáváme řidičům pravidelně dýchat,“ uzavřel Holubář.