Vsetínští kriminalisté měli na nenapravitelného pobertu spadeno už delší dobu. Nedařilo se jim však zjistit, kde právě pobývá. Proto po něm vyhlásili pátrání. Vyplatilo se to o prvním prosincovém víkendu, kdy pětatřicetiletého muže kontrolovali strážníci městské policie v Bohumíně.

„Muž byl v pátrání, vsetínský státní zástupce vydal souhlas se jeho zadržením pro majetkovou trestnou činnost. Strážníci jej předali státním policistům v Bohumíně, odkud jsme ho eskortovali na obvodní oddělení ve Valašském Meziříčí. Vyšetřovatel pak muže obvinil z krádeží a poškození cizí věci,“ přiblížila policejní mluvčí Lenka Javorková.

Kriminalisté obviněnému muži připisují několik porušení zákona, jichž se měl dopustit od začátku roku 2019 až do letošního září.

„V Bystřičce se vloupal do unimobuňky, odkud odcizil notebook, skener a televizi. Ve Valašském Meziříčí zase vnikl do skladu barev a laků a ukradl barvy za více než čtyřiadvacet tisíc korun,“ uvedla příklady Javorková.

Pro další tři krádeže si letos v září darebák vybral vesnici Vidče na Rožnovsku. Od rodinného domku a od základní školy ukradl jízdní kola a vloupal se do stavební společnosti, kde pobral nářadí za 25 tisíc korun.

Ve stejném měsíci se pak spolu s osmadvacetiletým komplicem z Přerova vloupali nejprve garáže ve Valašském Meziříčí. Ukradli zimní pneumatiky na ocelových discích za osm tisíc korun. Poté si vyhlédli meziříčskou prodejnu sportu, kde přímo z výlohy vzali dámské jízdní kolo a z prodejny dva páry sjezdových lyží. To vše za téměř 87 tisíc korun.

„Všechny odcizené věci obviněný prodal a peníze použil pro svoji potřebu,“ poznamenala policejní mluvčí.

Recidivista se z vězení naposledy vrátil v září roku 2017. Nyní mu za majetkovou trestnou činnost hrozí ztráta svobody až na pět let. Policisté jej stíhají na svobodě.

„I osmadvacetiletého muže kriminalisté obvinili z krádeže, tomu hrozí ale ‚jen‘ dvouletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Lenka Javorková.