„Dveře jsou tam teprve tři měsíce a už dvakrát je někdo hrubým zacházením výrazně poškodil. Pořizovací cena byla skoro osmdesát tisíc korun. Čekáme na vyčíslení opravy, už teď je ale jasné, že přesáhne padesát tisíc. Proto podáme na policii trestní oznámení na neznámého pachatele,“ řekl starosta Vsetína Jiří Růžička.

K poškozování dochází podle radních v době provozu klubu Tři opice, jedině tehdy jsou vstupní dveře do Lidového domu odemčené.

„Podle způsobu poničení je patrné, že se jedná o úmysl. Vandalové nejprve ukopnou zarážku dveří a pak s nimi silou naráží do ostění, až se vyštípnou dveře z pantů,“ popsal Marek Mikuš z tiskového oddělení radnice.

Podle provozního klubu Tři opice Petra Gregora je ale problém v nezvládnuté technologii. Původní dveře do zdi nenarazily, omezilo je brano a panty.

„V žádném případě to není vandalismus. Máme sice nové dveře, ale zapomnělo se na to, že jsou velké a těžké. I když mají brano, jde je poslat až ke zdi. Měl by tam být doraz. Nebylo tam nic, pak tam dali zarážku, ta uletěla, teď jsou tam už dvě a kdoví jak dlouho vydrží,“ popsal problém Gregor.

Vandalové podle něho trhají plakáty, čmárají po zdech a rozbíjí skleněné výplně, ale nelomcují dveřmi. V poničených dveřích záměr nevidí.

„Není to účelové. Řešit to ale neumím. Nejsem zodpovědný za každého zákazníka. Nemůžu stát u dveří a říkat, ať je otevírají opatrně jen do určité polohy,“ doplnil provozní.

Rekonstrukce Lidového domu odstartovala vloni na podzim.

„Chceme ho opravit tak, aby se z něj stala opět chlouba města. Podobné jednání vandalů nám ovšem tento záměr značně znesnadňuje,“ uzavřel starosta Růžička s tím, že žádá případné svědky, aby se obrátili na státní či městkou policii.

V případě dopadení pachatele může dotyčný strávit až rok za mřížemi.