Policisté zastavili řidiče jedoucího nákladním vozem od státní hranice se Slovenskem v minulém týdnu.

„Při běžné silniční kontrole provedli i test na alkohol a jiné návykové látky. Výsledek byl pro řidiče dobrý jen napůl: test na alkohol byl negativní, avšak zkouška na jiné návykové látky byla pozitivní,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Řidič se proto následně podrobil i lékařskému vyšetření a odběru krve. Pozitivní test na drogy však nebyl jedinou špatnou zprávou, kterou třicetiletý muž v ten den od policistů slyšel. Při kontrole nákladového prostoru dodávky totiž muži zákona našli už zmíněná vycpaná zvířata.

Záchranáři zasahují u dopravní nehody v Lužné na Hornolidečsku; úterý 2. února 2021
Řidička v Lužné převrátila auto na střechu

„Vzhledem k faktu, že se jedná o zvlášť chráněné druhy zvířat, je k jejich držení a přepravě nutná výjimka, kterou ovšem řidič udělenou nemá,“ konstatoval Jaroš.

Případ si proto převzali kriminalisté ze vsetínského oddělení hospodářské kriminality. Podle nich se třicetiletý muž dopustil trestného činu neoprávněné nakládání s chráněnými volně žijícími živočichy a planě rostoucími rostlinami.

„Po zjištění všech okolností, na základě výslechů a vyhodnocení dalších důkazů muže obvinili z výše uvedeného přečinu. V případě prokázání viny mu hrozí až tříleté vězení, zákaz činnosti nebo propadnutí věci,“ uzavřel Petr Jaroš.