Podle prozatím nepotvrzených informací se potyčka žáků, kteří chodí teprve do třetí třídy Základní školy Trávníky ve Vsetíně, odehrála uplynulý pátek po vyučování na prostranství před školní budovou.

Vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik potvrdil pouze místo, kde se incident odehrál. Detaily ale vyšetřovatelé tají. „Je pravda, že řešíme událost, která se na Trávníkách před školou stala. S ohledem na věk zúčastněných ale nebudeme zveřejňovat podrobnosti," řekl Malcharczik.

Neoficiální informace, které kolují mezi vsetínskou veřejností, nicméně mluví o tom, že při rvačce měli tři žáci třetí třídy zbít svého vrstevníka. Jiná verze říká, že se spolu prali pouze dva školáci. Obě ale zmiňují, že jeden chlapec skončil s vážně poraněnou rukou.

To potvrzují také zdravotníci, které ke škole přivolali. „Odváželi jsme chlapce, ročník 2007, s úrazem horní končetiny do nemocnice ve Zlíně," sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan. Informace o tom, jak k napadení mezi dětmi došlo, podle svých slov nemá.

Vedení vsetínské základní školy bude potyčku školáků prověřovat. Byť se podle dostupných informací odehrála po skončení vyučování a mimo školní budovu. Než se ale okolnosti vyšetří, také škola nechce nic podrobněji komentovat. „V tuto chvíli nebudeme informace podávat, událostí se ale budeme dnes zabývat," ujistil ředitel ZŠ Trávníky Libor Slováček.