Ve čtvrtek muže obvinili z nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Provinilcům hrozí až pětileté tresty.

Zátah na pěstitele konopí se odehrál ve středu, kdy kriminalisté v průběhu dne všechny čtyři podezřelé pochytali. Při třech domovních prohlídkách zajistili celou řadu stop a důkazů. „Kolegové našli několik rostlin konopí setého, hnojivo, sušenou marihuanu, lampy, ventilátory a další elektromateriál sloužící k pěstování konopí setého,“ vyjmenovala vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Jedna pěstírna byla v Leskovci v rodinném domku. Majitel stavení měl ve sklepě kompletně zařízenou místnost pro pěstování a výrobu marihuany. „V minulosti už byl Leskovjan za toxikomanii trestán,“ poznamenala Javorková.

Další pěstírnu objevili kriminalisté v rodinném domku ve Vsetíně, kde také zadrželi dva bratry. „Jeden z nich si přímo ve svém pokoji postavil plátěný stan osvětlený zářivkou, kde konopí seté pěstoval,“ popsala policejní mluvčí s tím, že marihuanu vyráběli, užívali a distribuovali oba dva.

Pro čtvrtého výrobce a distributora drogy si jeli kriminalisté do malé vesnice poblíž Vsetína. „V rodinném domku zadrželi devatenáctiletého mladíka, který pěstoval konopí doma na zahradě, a také různě v přírodě,“ doplnila výčet hříšníků Javorková.

Všichni čtyři provinilci jsou uživateli drog, znají se, při výrobě si pomáhali a také si marihuanu navzájem poskytovali. Někteří zcela zdarma, jiní za peníze. Všichni jsou stíháni na svobodě.