Za minulý rok evidují policisté v teritoriu obvodního oddělení (všechny obce mikroregionu Rožnovsko a obce Střítež a Zašová) celkem 506 trestných činů, o 132 méně než v roce 2014.

Objasněnost se pohybuje okolo 55 procent. Podle Rychteckého je to srovnatelné se Vsetínem či Valašským Meziříčím.

Statistiky trestných činů za uplynulý rok 2015 uvádí, že došlo k 287 majetkovým trestným činům, z nichž policisté 108 objasnili.

Dále k 56 hospodářským trestným činům (objasněno 39), 39 násilným činům (objasněno 30) a do kategorie ostatní řadí muži zákona 124 trestných činů (objasněno 105).

„V minulém roce tak zaznamenáváme pokles nápadu trestné činnosti. Z mého pohledu je to velmi dobrý výsledek. Můžeme říct, že Rožnov a jeho okolí je bezpečný prostor," potvrdil Rychtecký.

Doplnil, že konkrétně na katastru města Rožnov se v minulém roce událo 245 trestných činů. Letos je jich prozatím 165. V teritoriu celého obvodního oddělení pak policisté vloni prošetřovali celkem 1197 přestupků, letos zatím 1131.

„Proti veřejnému pořádku a občanskému soužití řešilo naše oddělení v roce 2015 řešeno celkem tři sta osm přestupků a proti majetku celkem tři sta čtyřicet devět přestupků," vypočítal hlavní statistiky Karel Rychtecký.

Zvláštní kapitolou statistik jsou dopravní nehody, kterých se vloni v Rožnově stalo 61. Dva lidé při nich zemřeli, jeden člověk se těžce zranil a sedmnáct lehce. Za prvních osm měsíců letošního roku pak bylo ve městě rovněž 61 nehod. „Jeden člověk se zranil těžce a osmnáct lehce," doplnil Karel Rychtecký.

Nejhorším místem v Rožnově z pohledu dopravních nehod je velká světelná křižovatka u hotelu Eroplán. „Často tudy jezdím a podle spreje na silnici vidím, kde se tam co zrovna stalo. Nemusím si to ani nikde číst. Nehody se tady dějí opakovaně," upozornil zastupitel Jaromír Koryčanský.

Podle Rychteckého vede v příčině dopravních nehod nesprávný způsob jízdy. Vedení města o problematické křižovatce ví. „Eroplán je naší nejkritičtější křižovatkou v počtu dopravních nehod. Chtěl bych, abychom v rozpočtu na příští rok počítali minimálně s revizí stávajícího světelného značení," řekl starosta Rožnova Radim Holiš.

Zastupitel Vít Matějka upozornil také na nedodržování rychlostních předpisů. „Na Tyršově nábřeží a Jižním městě vůbec s ním máme trvalý problém," informoval Matějka. Starosta jej ujistil, že Tyršovo nábřeží je stále zahrnuto ve výjezdních plánech rožnovské městské policie, co se měření rychlosti týče.