Dvouhodinové pátrání mělo nečekaný konec. Krátce po jedenácté hodině narazili policisté na hledanou ženu v bistru v Havlíčkově ulici ve Valašském Meziříčí. V klidu popíjela alkohol a byla živá a zdravá.

Pětapadesátiletou ženu viděl naposledy její druh v sobotu dopoledne v restauraci poblíž Valašského Meziříčí. „Týž den odešla ze společného bydliště. Neměla mobilní telefon a čtyři následující dny o sobě nepodala žádnou zprávu,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Ženin druh se v obavách obrátil na policisty, kteří po ní ihned vyhlásili pátrání. „Prověřovali jsme nemocnice na Vsetínsku, hledali jsme i v bydlišti její dcery. Získali jsme však pouze informaci, že se šla hledaná někam koupat,“ přiblížila Brousilová.

Hned na to se rozeběhla pátrací akce, do které se postupně zapojilo pětadvacet policistů. Někteří procházeli nejrůznější zařízení, kde by se mohla žena zdržovat. „Vzhledem k tomu, že se ale měla jít žena koupat, pátrali jsme také u řeky Bečvy,“ doplnila Brousilová. Vodní tok proto křižovaly dva policejní čluny, další skupina policistů prohledávala břehy a těsné okolí řeky.

Dvě hodiny neneslo pátrání žádné výsledky. Až patnáct minut po jedenácté hodině byli policisté úspěšní. Ženu však nenalezli u řeky ale v bistru v Havlíčkově ulici ve Valašském Meziříčí se sklenkou alkoholu v ruce. „Byla živá, zdravá a spokojená. Policistům řekla, že se jí nic nestalo a je v pořádku,“ řekla Brousilová.