Starší muž si vyrazil na běžecký výlet už v neděli. Směr trasy měl údajně naplánovaný z Visalají přes horu Travný na Morávku-Sviňorky.

Do svého cíle ale nedorazil ani o sobě nepodal žádnou zprávu. Příbuzní muže proto zalarmovali frýdecko-místecké policisty, kteří po nešťastníkovi od pondělí pátrali. Na pomoc si kvůli těžkému terénu přizvali také horské záchranáře.

„Vzhledem k tomu, že je terén špatně přístupný, po muži budou pátrat v horské oblasti Visalají členové horské služby. Policisté se zaměří na prověrky v místě, kde byl muž naposledy spatřen, a při hledání pomůže i policejní vrtulník,“ přiblížil v průběhu pátrací akce mluvčí policie ve Frýdku-Místku Vlastimil Starzyk.

Hledači ještě v pondělí před setměním prohledali vytipovanou lokalitu i pomocí vrtulníku s termovizí. Pátrání ale nebylo úspěšné a pokračovalo tedy i další den. „Je velký předpoklad, že se muž zřítil na zmrzlém terénu po některém svahu v úbočí hory Travný,“ odhadovali záchranáři, kterých se do hledání zapojilo několik desítek.

Na běžkaře narazili až v úterý. „Krátce po poledni jej nalezli členové horské služby, bohužel bez známek života,“ konstatoval Starzyk.