Hledaný odešel do lesa v sobotu dvě hodiny po poledni z rekreační chaty u hornobečvanské přehrady. Předtím se pohádal se svou manželkou.

V neznámém prostředí se ale starší muž ztratil a přes noc zabloudil až do Kunčic pod Ondřejníkem v sousedním okrese. Do Horní Bečvy se pak po neplánovaném nočním dramatu vrátil autobusem téměř po čtyřiadvaceti hodinách.

Manželka šestašedesátiletého muže se obrátila na policii s prosbou o pomoc v sobotu hodinu před půlnocí. Hned ráno vyrazily do terénu tři desítky hasičů a dvacet policistů a psovodů.

„Kolegové propátrávali les ve směru, kterým se měl muž vydat až po hranici se sousedním okresem. O spolupráci požádali i kolegy z Frýdku-Místku pro případ, že by se muž vydal pěšky domů do Oder," přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Pomoc frýdecko-místeckých policistů ale nakonec nebyla nutná. Záchranáři na muže narazili v neděli po poledni v lese u Horní Bečvy. Sám se vracel na chatu, odkud den předtím vyrazil. „Až na drobné oděrky nebyl muž zraněný. Přesto jej kolegové vzali do nemocnice na preventivní prohlídku a ošetření," uvedla Lenka Javorková.

Důchodce policistům vypověděl, že se ztratil, protože není místní. Po určité době dokonce narazil v lese na lidi, kterých se ptal na správnou cestu. Jejich rady ale buď nebyly správné, nebo si je starší pán nesprávně vyložil. V každém případě jej zpátky do Horní Bečvy nezavedly.

Po dlouhých hodinách bloudění šestašedesátiletý Odřan přece jen dorazil zpátky do civilizace. K svému překvapení ale do Kunčic pod Ondřejníkem, které jsou vzdušnou čarou od Horní Bečvy vzdálené zhruba dvanáct kilometrů.

„Odtud se muž dopravil autobusem nejprve do Valašského Meziříčí, poté do Rožnova pod Radhoštěm a nakonec do Horní Bečvy. Při návratu na chatu pak narazil na naši hlídku," doplnila šťastný konec celému příběhu Lenka Javorková.