V pondělí dne 30.července policisté obvinili devětatřicetiletou ženu ze Vsetína a šestačtyřicetiletého muže z Janové z úvěrového podvodu. Finta, kterou vymysleli, v první fázi klapla stoprocentně.

Obviněná Vsetíňanka přišla v lednu 2006 v Rožnově do jedné z bank a zažádala o úvěr na částku 120 tisíc korun. „Při žádání o úvěr předložila ke své žádosti potvrzení o výši pracovního příjmu, kde bylo uvedeno, že je zaměstnána jako administrativní pracovnice v jedné vsetínské firmě,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

Před uzavřením smlouvy pracovnice banky pravdivost údajů o výši příjmů ověřovala v uvedené firmě. „Tam jí komplic podvodnice telefonicky potvrdil, že se předmětné potvrzení zakládá na pravdě,“ uvedla Javorková. Banka tedy už bez problémů ženě peníze poskytla. Plán selhal v okamžiku, kdy ženě došly peníze na splátky.

„Vsetíňanka totiž uhradila pouze dvě. Pak přestala úvěr splácet,“ dodala mluvčí. Banka pak po bezvýsledných urgencích podala trestní oznámení na policii. Podobnými případy se kriminalisté zabývají často. „Objasněnost těchto případů je poměrně vysoká,“ upozornila Javorková.