První krádež se odehrála v pondělí ráno v Dolní Bečvě. Neznámému zloději na ni stačilo třicet minut, po které stála nedaleko hlavního tahu obcí zaparkovaná Škoda Octavia. „Pachatel rozbil okýnko zadních levých dveří, aby ze zadního sedadla sebral batoh s notebookem a příslušenstvím,“ uvedl policejní mluvčí Vladislav Malcharczik. Firmě z Valašského Meziříčí vznikla odcizením škoda za deset tisíc korun, oprava poškozeného skla si vyžádá další čtyři tisíce.

Podobný případ se stal z neděle na pondělí také ve Valašském Meziříčí. Zloděj si na jednom ze sídlišť vyhlédl odstavený Volkswagen. „V pondělí hodinu po poledni třicetiletý místní muž zjistil, že má na autě rozbité okýnko zadních levých dveří. K rozbití okna zloděj použil pravděpodobně dlažební kostku, která zůstala v autě,“ popsal Malcharczik. Poberta si z auta odnesl tažného draka s bederním pásem v hodnotě šest tisíc korun. Škoda na rozbitém okně odpovídá dvěma tisícům korun.

Policisté opakovaně upozorňují, že věci ponechané v autech jsou velkým lákadlem pro zloděje, kterým často stačí okamžik, aby se takové věci zmocnili. „Při odchodu doporučujeme cenné věci v autech nenechávat. U auta zkontrolovat zavření dveří a okýnek a auto uzamknout. I toto se oplatí zkontrolovat. Při zjištění vloupání informovat policii a do vozidla nevstupovat,“ poradil Vladislav Malcharczik.