V pondělí 6. prosince navečer, po předchozí hádce, pobodala nožem svého pětapadesátiletého partnera. Zraněný muž je nyní v péči lékařů ve Vsetínské nemocnici. Útočnice skončila v policejní cele.

Hádka, která málem vyústila v tragédii, se odehrála v jednom z bytů ve Vsetíně, Luhu v pondělí kolem půl sedmé večer. „Po slovní potyčce došlo i na fyzické násilí. Tehdy žena svého partnera pobodala,“ uvedla krajská policejní mluvčí Jana Bartíková.

Zraněného muže ošetřili záchranáři a nyní je ve vsetínské nemocnici. Jak vážná budou jeho zranění, a jak dlouho se bude léčit, prozatím policisté netuší. „Přitom právě na závěrečné lékařské zprávě bude záviset další vyšetřování a případné překvalifikování případu,“ poznamenala Bartíková.

Mluvčí vsetínské nemocnice Lenka Plačková potvrdila, že tamní lékaři v pondělí večer pobodaného muže přijali a ošetřili. „Je hospitalizovaný na standardním chirurgickém oddělení. K jeho zdravotnímu stavu ale nemohu nic bližšího sdělit,“ uvedla Plačková.

Policisté ženu prozatím podezřívají z těžkého ublížení na zdraví. Přitěžující okolností je skutečnost, že je útočnice stále v podmínce. V minulosti už byla za stejný trestný čin, tedy útok nožem, odsouzená.

Podle platného trestního zákona, by v tomto případě mohla strávit ve vězení, ze kterého se vrátila teprve v únoru, pět až dvanáct let. Policisté už podali návrh na její vzetí do vazby, soud o něm pravděpodobně rozhodne ve čtvrtek.

Partnerské hádky a útoky nožem nejsou pro policisty na Valašsku ničím novým. V letošním i loňském roce vyšetřovali několik takových případů. Svou roli u mnohých hrál alkohol, často také zůstalo jen u vyhrožování bodnou zbraní.

V některých případech ale osudná rána nožem skutečně padla. Letos v dubnu například šestačtyřicetiletý muž ve Valašském Meziříčí napadl kuchyňským nožem svého o třináct let mladšího známého. „Nejprve jej bil pěstmi, poté se jej několikrát snažil nožem bodnout. Nakonec svou oběť pořezal na temeni hlavy,“ připomněla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

V říjnu letošního roku poslal olomoucký vrchní soud na jedenáct a půl roku do vězení Petra Čokavce z Valašska za pokus o vraždu a pokus o ublížení na zdraví.

Čtyřiačtyřicetiletý muž podle soudu loni v létě ve Vsetíně opilý napadl dva své známé. Jednoho udeřil půllitrovou skleněnou lahví do obličeje a druhého dokonce bodl nožem do hrudi. Jen shodou náhod napadeného nezasáhl čepelí do srdce.

Některé z útoků skončily také smrtí oběti. V loni na počátku listopadu například šestatřicetiletá Žaneta Vylíčilová bodla kuchyňským nožem přímo do srdce svého čtyřicetiletého přítele.

Tragédie se stala na ubytovně ve Valašském Meziříčí, kde si ženina oběť pronajala pokoj. Olomoucký vrchní soud odsoudil Vylíčilovou za vraždu na pět let. Shledal, že v době činu byla ve stavu zmenšené příčetnosti. Zároveň jí uložil ambulantní ochranné psychiatrické léčení.