Při hlídkování v Halenkově, místní části Dinotice je zaujal osobní vůz Volkswagen Golf s dvoučlennou posádkou.

„Ve chvíli, kdy se k autu policejní Octavie přiblížila, Golf prudce vyrazil a začal ujíždět směrem na Huslenky,“ vylíčila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Muži zákona ihned vyrazili za uprchlíky.

Řidič Golfu stále zvyšoval rychlost a nezareagoval ani na světelné zvukové znamení s nápisem Stop, kterým se ho hlídka snažila zastavit.

„Golf odbočil do údolí Černé, minul nechráněný železniční přejezd a po ujetí několika stovek metrů jeho osádka z vozu vyskákala a utíkala pryč,“ popisovala Brousilová.

Policisté po chvíli zastavili prchajícího řidiče. Jeho komplici se však podařilo zmizet. Za několik okamžiků vyšlo také najevo, proč měl dvaadvacetiletý šofér tolik na spěch. „Nevlastní totiž řidičský průkaz. Kolegové jej poté posadili do auta a odvezli jej na policejní služebnu,“ řekla mluvčí.

Znovu na svobodu provinilce propustili přibližně po hodině. „Bude se zodpovídat z trestného činu řízení vozidla bez řidičského oprávnění,“ prozradila Brousilová.

Co vysvětlovat, bude mít také komplic dopadeného řidiče. Podařilo se mu sice uniknout, muži zákona však znají jeho totožnost.