„Na jedné z křižovatek vyjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozem Peugeot 406,“ popsala policejní mluvčí Jana Bartíková.

Při dechové zkoušce vyšlo najevo, že senior si před jízdou přihnul. Nadýchal 1,55 promile alkoholu. „Dopravní policisté hned viníkovi zadrželi řidičský průkaz a další jízdu zakázali,“ doplnila Bartíková. S tím, že řidička z druhého vozu nepila.

Nedlouho po první srážce už policisté vyráželi ve stejném městě k další nehodě. Tu zavinil čtyřiapadesátiletý místní řidič. „Kvůli zdravotní indispozici přestal řídit a přejel se svým autem Opel Astra do protisměru, kde narazil do plotu,“ vylíčila Bartíková. Nestalo se mu nic vážného. „Zdravotníci jej převezli na ošetření na chirurgii a poté byl muž hospitalizován na interním oddělení meziříčské nemocnice,“ doplnila Bartíková.

Poté vyšlo najevo, že muž vůbec neměl za volantem sedět. V únoru tohoto roku mu totiž pracovníci meziříčské radnice řidičák odebrali právě kvůli jeho špatnému zdravotnímu stavu. „Vzhledem k tomu, že muž zákaz řízení porušil, čeká jej nejspíš obvinění z trestného činu řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění,“ vysvětlila Bartíková. Za to může být potrestán peněžitým trestem nebo až ročním vězením.