Podle krajské policejní mluvčí Lenky Javorkové se mužům výrobu drogy dokončit nepodařilo. „I tak jim za výrobu narkotik hrozí až pětiletý trest odnětí svobody. Jsou stíháni na svobodě,“ uvedla mluvčí.

Z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaných formou spolupachatelství obvinili kriminalisté zadržené muže v úterý. Prvním obviněným je pětatřicetiletý muž z Frenštátu pod Radhoštěm, jeho komplicem šestadvacetiletý muž z okresu Žilina na Slovensku.

Policistům se kromě kompletní varny podařilo zajistit u dvojice takzvaný mateční roztok, ze kterého by mohli vyrobit, v případě úspěšného dokončení procesu, až 60 gramů pervitinu v hodnotě 80 tisíc korun. „Dále u staršího z mužů našli dvě injekční stříkačky s pervitinem,“ doplnila Lenka Javorková.

Léky potřebné k výrobě drogy si pánové opatřili v lékárně v Polsku. Drogu pak společně začali vařit uplynulý víkend v pronajaté chatce v Bystřičce a proces se rozhodli dokončit v hotelu ve Vsetíně. „Poslední fázi se jim však nezdařila, proto sbalili varnu a z hotelu chtěli odejít,“ podotkla Javorková.
Doplnila, že oba muži jsou uživatelé pervitinu. Podle kriminalistů měl starší z dvojice, kromě víkendového vaření, vyrábět pervitin za poslední tři měsíce nejméně třikrát na různých místech na Novojičínsku. Ani jeden z mužů nebyl v minulosti za drogové prohřešky v České republice stíhán.