Přístroj mu peníze vydal, vybírající ale bankovky zapomněl ve výdejním otvoru a odešel. K jeho štěstí však hotovost objevil poctivý nálezce, který obnos předal státním policistům.

Od nich peníze putovali k rožnovským městským strážníkům, kteří se starají o ztráty a nálezy.

„Zapomnětlivý majitel se může o hotovost přihlásit na oddělení Městské policie v Rožnově pod Radhoštěm v pracovní dny v době od osmi do čtrnácti hodin," uvedl ředitel strážníků Daniel Vašut.

Doplnil, že majitel musí být schopen upřesnit dobu výběru z bankomatu, přesnou výši vybírané částky a nejlépe i doložit doklad o výběru. Na vyzvednutí peněz má čas nejdéle půl roku, poté propadnou městu.

Podle Daniela Vašuta se poztrácené či zapomenuté peníze objevují mezi nálezy poměrně často. Historicky největší nalezený obnos zaznamenali strážníci v roce 2005.

„Tehdy patnáctiletý chlapec našel obálku se sto tisíci korunami v pětitisícových bankovkách. Zachoval se příkladně a nález odevzdal," připomněl Vašut.

Za celý rok, což byla tehdy lhůta pro vyzvednutí nálezu, se nikdo o peníze nepřihlásil. „Poctivého mladíka poté čekala odměna ve formě desetiprocentního nálezného, tedy deset tisíc korun," doplnil Vašut.