Od pátku večer nedává o sobě žádné zprávy Filip Vašíček ze Zašové. Jak uvedla jeho jednapadesátiletá matka, svého syna v minulosti už několikrát pohřešovala. „Mladík je 180 centimetrů vysoký, má delší hnědé vlasy a modré oči. Na sobě měl naposledy bílé tričko s krátkým rukávem, zelené kraťasy a béžové sandály,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková.

O zmizení Karla Másla informovala jeho žena také v sobotu. „Odešel z domu rovněž v pátek večer. Doma nechal doklady, léky i peníze,“ konstatovala Javorková. S tím, že pohřešovaný trpí psychickými poruchami, se kterými se léčí. Bez léků může vykazovat známky podrážděnosti a dušnosti. Karel Máslo měl naposledy na sobě oblečené modré riflové kraťasy, modré tričko a černé sandály s nápisem ČD. „Na zádech měl zelenou krosnu,“ doplnila Javorková. S sebou si vzal rovněž železničářskou uniformu.

Stejně jako pohřešovaný Filip Vašíček také Máslo v minulosti několikrát odešel z domu. „Vždy se ale sám vrátil,“ dodala Javorková. Karel Máslo je 177 centimetrů vysoké, silnější postavy. Má krátké rovné šedivé vlasy, kulatý obličej, zelené oči. Jakékoliv informace k pohřešovaným mohou občané zavolat na linku 158 nebo na kteroukoli policejní služebnu.