Před kroměřížským okresním soudem stanula proto, že v červenci loňského roku měla na katastrálním úřadě předložit usnesení, ačkoli o něm věděla, že je falešné. Za tento prohřešek ženě hrozí až dvouleté vězení. K předložení padělané listiny mělo podle obžaloby dojít loni 7. července v budově katastrálního úřadu v Kroměříži.

Právě tady obžalovaná dělnice Ludmila Kužílková předložila usnesení Okresního soudu v Kroměříži o schválení právního úkonu za nezletilého ve snaze získat vlastnické právo k nemovitostem v obci Pravčice. Světlo do případu měla vnést mimo jiných i svědkyně Marie Kostrhunová, jež původní žádost o schválení kupní smlouvy na zmíněné nemovitosti v Pravčicích zamítla.

„Neodsouhlasila jsem ji, protože hodnota nemovitosti mi tehdy přišla mnohonásobně vyšší, než za kolik ji chtěla majitelka Mlčáková prodat,“ vysvětlila Kostrhunová. Při své výpovědi si Kostrhunová také vzpomněla, že za ní později Kužílková přišla a snažila se jí transakci objasnit. „Já už jsem ale se svým rozhodnutím nemohla nic dělat,“ dodala Kostrhunová.

Dalším ze svědků byl i zprostředkovatel z oboru realit a financí Roland Kemény. Právě na něj se původní majitelka pravčického domu, který chtěla Ludmila Kužílková získat, obrátila se žádostí o půjčku. „Hypotéka jí však nevycházela. Pak do toho vstoupila paní Kužílková s tím, že od paní Mlčákové nemovistost koupí. Ta totiž splňovala podmínky pro úvěr,“ zavzpomínal Kemény.

„Později mi paní Kužílková volala, že je nějaký problém na katastru a jestli bych s ní mohl zajít za právníkem. Podle mě ale vůbec nevěděla, o jaký problém šlo,“ mínil Kemény. Zda Ludmila Kužílková skutečně spáchala trestný čin padělání a pozměňování veřejné listiny, rozhodne soudce Petr Marák možná již při příštím, zářijovém líčení.