Čerpadlářka neměla nejmenší šanci na útěk. Lupič si vybral okamžik, kdy na pumpě nebylo ani živáčka. „Na hlavě měl černou kuklu, na očích tmavé brýle a v ruce nůž, který ihned po příchodu dovnitř přiložil ženě obsluhující na benzince ke krku. Požadoval peníze,“ popsala drama policejní mluvčí Lenka Javorková. K smrti vystrašená žena mu vydala několik desítek tisíc korun. Útočník nato z prostoru čerpací stanice odešel.

Přivolané policejní hlídky spolu s kriminalisty rozjeli pátrání. Na místě pracoval též psovod se služebním psem. „Pachatele loupežného přepadení se prozatím vypátrat nepodařilo. Poškozená naštěstí nebyla při přepadení nijak zraněna. Z události je však pochopitelně otřesena,“ informovala dále policejní mluvčí.

Lupič mohl být vysoký asi 175 centimetrů, měl štíhlou, drobnou postavu a hovořil česky. Oblečenou měl světle šedou mikinu se vzorem a s kapucí, kterou měl na hlavě. Dále měl oblečené světlé kalhoty.

„Neznámý muž se mohl bezprostředně před loupeží, a také po ní, pohybovat poblíž benzinky v okolí řeky Bečvy,“ upozornila Javorková.

Policisté proto žádají svědky o pomoc. Pokud někdo v úterý mezi osmou a devátou hodinou ráno zaznamenal pohyb podezřelého muže u Bečvy, ať informaci předá na lince 158 nebo na kterékoli policejní služebně.

Útočníkovi hrozí v případě dopadení a prokázání viny za loupež až desetileté vězení.