O případ se hned začali zajímat kriminalisté. Podrobnosti však prozatím sdělovat nechtějí. „Mohu pouze potvrdit, že se loupež skutečně stala. S ohledem na probíhající vyšetřování ale nebudeme ještě sdělovat nic bližšího,“ byla neoblomná vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Nicméně Valašskému deníku se podařilo zjistit, že se loupež odehrála ve čtvrtek po osmnácté hodině. Lupič maskovaný kapucí vytáhl na obsluhu čerpací stanice střelnou zbraň a vynutil si vydání hotovosti. Mělo jít řádově o několik desítek tisíc korun. Poté lump z benzínky utekl.

Na Valašsku jde o druhé přepadení čerpací stanice v krátké době. S pistolí v ruce a kuklou na hlavě vtrhl minulý pátek večer neznámý muž také do benzínky v Lidečku na Hornolidečsku. Zbraň gangster namířil na pětačtyřicetiletou zaměstnankyni pumpy. „Chtěl peníze, na které měl připravený igelitový pytel. Hovořil slovensky,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Prodavačka nebyla ale na benzínce sama. „V tu dobu tam byl také sedmačtyřicetiletý místní občan, který chytil lupiče za oděv a po krátké strkanici jej vyvlekl ven,“ uvedla dále Javorková.

Ozbrojené přepadení už letos zažila také čerpací stanice v Huslenkách. V první polovině ledna ohrožoval zdejší devětatřicetiletou čerpadlářku zbraní zakuklený muž. Vylekaná žena mu vydala několik tisíc korun, se kterými lump zmizel neznámo kam.

Další dvě přepadení, ne však čerpacích stanic, se v minulých měsících odehrála ve Vsetíně. O silvestrovské noci přepadl lupič s nožem recepční hotelu v centru města. V polovině prosince zase pistolí vyzbrojený lump vtrhl do vsetínského baru Fénix. Za ozbrojenou loupež všem lupičům hrozí až desetiletý trest vězení.