Zloděj se pokusil v sobotu v noci vykrást jednu z prodejen v obchodním centru Lego. „Těsně před půl jedenáctou jsme přijali oznámení, že nějaký muž v bílé košili rozbíjí výkladní skříň,“ informoval ředitel městské policie Nikolaj Martinák.

Na místo se proto vydala hlídka strážníků. „Už z dálky jsme slyšeli zvuk rozbíjeného skla v prvním patře, proto jsme vyběhli schodiště. Přitom jsme zahlédli muže, jak utíká směrem na Smetanovu ulici,“ popsal situaci zasahující strážník Lubomír Čunek.

Začala honička. Lump nereagoval na žádné výzvy strážníků. Utéct se mu ale nepodařilo. „Naši muži jej dostihli a obklíčili,“ vylíčil Martinák s tím, že běžce poté předvedli na státní policii. „Tam zjistili, že se jedná o osmnáctiletého muže ze Vsetína, který jim rozhodně není neznámý,“ pokračoval šéf strážníků.

Na místě činu pak strážníci nalezli nejen rozbité skleněné vstupní dveře obchodu s textilem, ale také odhozené dětské triko, jehož se vyrušený zloděj snažil rychle zbavit. „Muž je vyšetřován pro trestný čin krádeže vloupáním a hrozí mu až dvouleté vězení,“ uzavřel Martinák.