Vsetínští strážníci řešili vloni dvě stovky případů, kdy opilci leželi přímo na ulici

Strážci pořádku proto hned zavolali záchranku, která mladého opilce převezla do nemocnice. „Nepodařilo se nám ani provést u něj dechovou zkoušku, protože měl značné potíže s dýcháním,“ vysvětlil Martinák.

Strážníci poté pátrali po okolních barech ve snaze zjistit, kde se mladý vsetíňan tak zpil. „Kolegové přišli na to, že alkohol mu nalila servírka v nedalekém zařízení i přes to, že už v tu dobu byl zjevně hodně opilý,“ poznamenal šéf strážníků. Vysloužila si za to třísetkorunovou pokutu.

Problémy s mladíkem však ještě měly pokračování. „Poté co jej v nemocnici lékaři trochu probrali, začal být agresivní,“ doplnil Martinák. Strážníci proto vyrazili do nemocnice, kde společně s lékaři, mladíka uklidnili. Zůstal v nemocnici hospitalizován.

Případy, kdy kvůli silné opilosti, musí vyjet i záchranná služba, jsou poměrně časté. Potvrzuje to i vedoucí lékař Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje pro vsetínskou oblast Vladimír Janeček. „Takových situací je někdy i několik za týden. Často nás volají právě městští strážníci,“ konstatoval Janeček.

Počet případů se přitom odvíjí také ode dne v týdnu. „Častěji vyjíždíme třeba v pátek, mnohdy ke stále stejným pacientům,“ poznamenal lékař.

Prozatím podle něj nedošlo k tomu, že by některý ochmelka zdravotníka napadl. „Opilci bývají agresivní, padají sprostá slova na naši adresu, občas dojde k menšímu postrkování, ale to vše přecházíme,“ vylíčil Janeček. Fyzickou újmu podle něj žádný ze zdravotníků zatím neutrpěl. „Tady na Valašsku se nakonec vždycky nějak domluvíme,“ objasnil Janeček.

Lidé holdující alkoholu na veřejných místech nejsou příliš sympatičtí ani jejich spoluobčanům. „Je mi nepříjemné, když se vyloženě povalují na zemi, dělají nepořádek nebo žebrají peníze,“ přiznal se například vsetíňák Zbyněk Loukota. Podobný názor sdílí také další obyvatelka Vsetína Dagmar Březíková. „Samotné pití na veřejnosti by mi až tolik nevadilo, opilci mi ale začnou vadit v okamžiku, kdy už svým chováním otravují mě nebo ostatní lidi,“ pronesla.

Také podle Kateřiny Trochtové z Francovy Lhoty záleží na tom, jak se ochmelkové na ulici chovají. „V zásadě mi ale žádnou radost opilce pozorovat nedělá, spíše naopak,“ vyjádřila se Trochotová.

Popíjení na veřejnosti a problémy s podnapilými řeší strážníci městské policie poměrně často. „Jen za loňský rok jsem podobných případů zaznamenali na dvě stě,“ spočítal ředitel strážníků Martinák.