Pronásledování předcházela kolize, při které mladý řidič naboural do policejního vozu. „Při jízdě městem přejel do protisměru a levým zpětným zrcátkem narazil do levého zpětného zrcátka protijedoucího policejního auta,“ popsal policejní mluvčí Aleš Mergental.

Místo toho, aby šofér zastavil a snažil se nehodu vyřešit, začal ujíždět. Policisté otočili auto a vydali se za ním se zapnutým majákem a houkačkou. „Řidič na to nereagoval, na zasněžené silnici kličkoval, na ochranném ostrůvku zničil dopravní značku. Stále přejížděl do protisměru, jen shodou okolností nikoho nesrazil,“ vylíčil zběsilou jízdu Mergental.

Honička skončila až poté, co mladý pirát silnic nezvládl řízení a vyjel mimo silnici na zasněženou plochu, kde auto uvázlo. Muži zákona jej na místě zpacifikovali a spoutali. Ihned bylo také jasné, proč se dal mladík na riskantní útěk. „Při dechové zkoušce mu policisté naměřili bez jedné desetiny dvě promile alkoholu,“ objasnil Mergental.

Dvaadvacetiletý mladík přitom nebyl jediný hříšník, který o víkendu na Valašsku usedl za volant opilý. V neděli nad ránem se stala nehoda na silnici mezi Rožnovem pod Radhoštěm a městem Zubří. „Způsobil ji čtyřiatřicetiletý řidič vozu Nissan, který v pravotočivé zatáčce přejel do protisměru a bočně narazil do protijedoucího Mercedesu,“ popsal policejní mluvčí. Střet se obešel bez zranění, i když Nissan skončil mimo silnici. Viník nehody měl v dechu 2,33 promile alkoholu.

V obou případech hrozí provinilcům až dva roky za mřížemi. Za víkend zastavili policisté na Vsetínsku ještě další tři opilé řidiče – ve Vsetíně, Novém Hrozenkově a Valašském Meziříčí. „Hodnoty alkoholu se pohybovaly od 1,75 do 2,57 promile alkoholu,“ uzavřel Aleš Mergental.