Zavolal na linku 158 a oznámil, že je v podniku bomba. Záchranáři museli diskotéku evakuovat a důkladně prohledat. Žádnou výbušninu ale nenašli. Mladík skončil v policejní cele.

Anonymní mužský hlas se na tísňové lince ozval necelou hodinu po páteční půlnoci. „Operačnímu důstojníkovi opakovaně sdělil, že v rožnovské diskotéce umístil bombu," řekla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Policistům se podařilo vysledovat, že neznámý volal z telefonní budky. U ní zanedlouho muži zákona zadrželi devatenáctiletého silně opilého mladíka z Horní Lidče. Při dechové zkoušce mu naměřili 3,4 promile alkoholu.

Další policisté spolu se strážníky a hasiči mezitím evakuovali asi tři sta návštěvníků diskotéky CityClub.

Opilec putoval do cely, kde do druhého dne vystřízlivěl. „V sobotu v poledne mu kolegové sdělili obvinění z šíření poplašné zprávy," uvedla policejní mluvčí.

Při vyšetřování události vyšlo najevo, že policisté měli v pátek již jednou s mladíkem co do činění. „Řešili s ním přestupek, kdy přelezl přes plot na cizí pozemek," řekla Lenka Javorková. Podle ní není vyloučeno, že zásah policistů mladíka naštval a pozdější ohlášení bomby mohlo být formou jeho odplaty.