Muži zákona vyjeli nezvyklé oznámení vyšetřit „na místo činu". Šestatřicetiletá servírka jim vysvětlila, že stěžovatel přišel do baru už v silně opilém stavu. „Sedl si a po chvíli za stolem usnul, přičemž chvílemi dřímal a chvílemi se i povaloval po sedačce," tlumočila výpověď barmanky vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Číšnice ochmelku vzbudila a chtěla, aby odešel. On však trval na tom, že si dá pivo. To mu vrchní, vzhledem k jeho opilosti, odmítla přinést. „Opilec se začal chovat arogantně a obsluhující ženu vulgárně urážel. Když ho okřikli přítomní hosté, nadával i jim. Pak z baru odešel," popsala Lenka Javorková.

Policisté pak muži před barem sdělili, že jeho verze události neodpovídá pravdě. Naopak, že sám se svým chováním v baru dopustil přestupků proti občanskému soužití a veřejnému pořádku. Flamendr reagoval tím, že muže v uniformě zasypal velmi peprnými nadávkami. „Jelikož se jeho agresivita stupňovala, kolegové jej zajistili a odvezli na služebnu. Opilec je nicméně napadal i tady," poznamenala Lenka Javorková.

Nakonec si zadržený začal stěžovat, že už nemůže sedět, že si chce lehnout. „To mu kolegové umístěním do policejní cely umožnili," podotkla policejní mluvčí. Ještě předtím se podrobil dechové zkoušce s výsledkem 2,21 promile. Kolem půl šesté odpoledne policisté Hošťálkovjana ze zajištění propustili. Třiapadesátiletému muži hrozí za přestupky ve správním řízení pokuta do 15 tisíc korun.