Deníku dopadení členů gangu potvrdil zdroj, který si nepřál uvést své jméno, redakce jej však má k dispozici. Co se týká rozprášené skupiny zlodějů aut, údajně jde o jednu z nejaktivnějších v celé zemi. Její členové jsou podezřelí z krádeží až stovek vozidel. Zatím pachatelé čelí obvinění z krádeží desítek aut se škodou několik desítek milionů korun. Vůdcem gangu měl být šedesátiletý muž z Olomoucka, který skončil ve vazbě.

V pátek odpoledne o tom rozhodl zlínský okresní soud, odkud obviněný putoval rovnou do vazební věznice. Soud se totiž obával, že obviněný by pokračoval v trestné činnosti. Podle zdroje z Prostějovska muž dříve žil v Kanadě. Další člen skupiny je již ve výkonu trestu pro jinou trestnou činnost. V případě prokázání viny hrozí obviněným za krádeže a poškozování cizí věci až osmileté vězení.

„Krajská policie k tomuto případu nebude poskytovat jakékoliv informace. Jakmile to bude možné, uvolníme je," uvedla jen za krajskou policii mluvčí Lenka Javorková. K případu se nechtěl vyjádřit ani státní zástupce Roman Kafka. „Mohu pouze potvrdit, že jsem podal návrh na vazební stíhání pro závažnou majetkovou trestnou činnost," zmínil. Z dostupných informací Deníku, se měl muž z Olomoucka, který celou organizovanou skupinu údajně vedl, touto trestnou činností zabývat více než deset let. Mezi okradenými byly i známé osobnosti kulturního a společenského života.

Nejvíce vozidel Škoda Octavia se v posledních letech ztratilo právě na Uherskohradišťsku a také v sousedním Jihomoravském kraji, a to zejména na Hodonínsku. Zprávy o odcizených škodovkách často plnily stránky regionálních Deníků.

Podle krajských kriminalistů to, že se vozidla ztrácela nejvíce ve Zlínském kraji, může znamenat i blízkost státní hranice se Slovenskem. Podle informací policie tam totiž většinou kradená vozidla s falešnými doklady končí. Již dříve v souvislosti s krádežemi vozidel to v obecné rovině Deníku potvrdila i mluvčí krajské zlínské policie Lenka Javorková.

Podle ní starší typy vozidel bývají rozprodány na náhradní díly a u nových typů se většinou padělají doklady a poté se vozidla registrují jako dovoz ze zahraničí.

„Po náhradních dílech je velká poptávka, aut je hodně," vysvětlila mluvčí Lenka Javorková.