„Vsetíňan nejprve přišel na oddělení s tím, že hodlá podat trestní oznámení ve věci krádeže,“ uvedla vsetínská policejní mluvčí Marta Bednarská.

Na tom by nebylo nic zvláštního. Z mužova vystupování bylo ale zřejmé, že se před návštěvou oddělení notně posilnil alkoholem. „To potvrdila i dechová zkouška, kterou u něj kolegové zjistili 3,31 promile alkoholu v dechu,“ podivila se Bednarská. Policisté si proto muže předvolali na následující den, až vystřízliví a bude s ním jednodušší domluva.

Tím však celý případ ještě neskončil. Policisté několik minut poté vyrazili prověřit oznámení, že ve Smetanově ulici jede na kole silně opilý muž. „K překvapení hlídky, která na místo vyrazila, šlo o téhož muže, se kterým nedlouho předtím jednali na oddělení,“ kroutila hlavou Bednarská.

Následovala opět dechová zkouška. Tentokrát se na displeji přístroje rozsvítila hodnota 3,02 promile. „Policisté se obávali, že ochmelka bude v jízdě na bicyklu pokračovat, a proto jej raději zadrželi. Propuštěn byl po půl druhé odpoledne,“ doplnila Bednarská.

Jízdou v notně potroušeném stavu si výtečník vykoledoval obvinění z přestupku proti bezpečnosti a plynulosti provozu. „Událostí se bude zabývat příslušný správní orgán,“ uzavřela policejní mluvčí Bednarská.