Domácí násilí

Napilno měli v minulých dnech policisté v okrese Vsetín. Od neděle zasahovali u několika případů domácího násilí. „Den před Štědrým dnem jsme ve Vsetíně museli zajistit mladého muže, který napadal svoji matku. Na noc jsme jej umístili do policejní cely," prozradila mluvčí policistů Lenka Javorková.

O den později řešili podobný přestupek. „Tentokrát se jednalo o muže ve středních letech. Také napadal svoji matku. Naměřili jsme mu přes dvě a půl promile a po konzultaci s lékařem byl převezen na záchytku," pokračovala Javorková.

Ve Valašském Meziříčí dokonce museli vykázat jednoho muže z domu. „Opakovaně napadal svoji o jedenáct let starší manželku. Policejní hlídka mu proto na deset dní zakázala vstup do domu," uvedla policejní mluvčí.

Evakuace baru

Na Boží hod vánoční o půl desáté večer dostali policisté anonymní hlášení, že se v jednom rožnovském baru nachází bomba. „Evakuovali jsme odtud dvacet lidí a následovala prohlídka zařízení. Žádné výbušné zařízení však pyrotechnici nenašli," doplnila Javorková.

Místo kostí deprese

Ani zdravotníci si na Vánoce příliš neodpočinuli. Stejně jako po celý rok museli vyjíždět k lidem se srdečními problémy či mozkovými příhodami.

„Byla to zkrátka jako normální pracovní doba. Ani klidná ani extrémní. Kosti v krku, jsme ale na Valašsku řešit nemuseli," prozradil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Stejně jako každý rok však museli vyjíždět k lidem s psychickými problémy.

„Asi na ně padá ten předvánoční čas a jsou v depresi. My se jim pak na místě snažíme pomoct. Záleží však v jakém stavu jsou a zda jsou agresivní. To pak konzultujeme případy s psychiatrem," doplnil Olšan.

Plameny v zákristii

Hasiči měli letošní Vánoce spíše klidné. Na Valašsku museli prý zasahovat pouze u drobností.

„Na první hod vánoční jsme dostali zprávu, že hoří kostel nanebevzetí Panny Marie ve Valašském Meziříčí. Ukázalo se, že se jedná o podkroví zákristie kostela. Požár byl uhašený ještě před našim příjezdem," řekl tiskový mluvčí hasičů Štefan Hrtús.