„Naposledy jsme takovou věc prověřovali před čtrnácti dny a nepotvrdila se. Od té doby nemáme informace o novém případu,“ informoval vsetínský policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Začátkem listopadu loňského roku prošetřovali policisté podobné oznámení v Hošťálkové. Zde měl neznámý muž lákat opakovaně do svého bílého auta žačku místní školy. Dívka se tenkrát svěřila vedení školy, které okamžitě kontaktovalo policii. Vyšetřováním se ale žádné protiprávní jednání nepotvrdilo.

Ředitel školy Miloš Sobotka se domnívá, že šlo pravděpodobně o planý poplach.

„Policie tu byla několikrát a věcí se zabývala, na nic ale nepřišla. Vzhledem k tomu, že výpovědi žačky měly dost velké trhliny a že auto, které zmiňovala, ani dotyčného člověka nikdo v obci neviděl, nemůžeme vyloučit ani to, že si věc třeba vymyslela,“ uvedl ředitel Sobotka.

Vedení školy nicméně nadále pokračuje v poučování dětí, jak se mají chovat, kdyby se do takové situace dostaly.

„Tématu se věnujeme dnes a denně, ve všech třídnických hodinách. Vždy je lepší děti poučit, než aby se mělo opravdu něco stát,“ uzavřel Sobotka.

Policisté radí:

- sledovat své okolí - plánovat trasu nejen do školy a zpět tak, aby vedla přes přehledná místa - vyhýbat se odlehlým místům, ve večerních hodinách se nezdržovat v neosvětlených oblastech
- pokud možno nechodit sám, na trase vědět o místech, kde najít pomoc nebo kde se zdržuje více lidí
- v případě kontaktu s cizím člověkem si udržovat bezpečnou vzdálenost
- cizího člověka nikam nenásledovat a o případném kontaktu co nejdříve informovat policii