Dvěma mužům vznikla škoda v celkové výši sedm a půl tisíce korun. V prvním případě v obci Halenkov opustil jednačtyřicetiletý muž svou Škodu Octavia na hodinu a půl. „Během té doby z auta zmizela pánská peněženka s doklady, stravenkami a několika stokorunami v hotovosti. Muž vyčíslil škodu na necelé tři tisíce korun,“ přiblížil policejní mluvčí Vladislav Malcharczik.

Ve druhém případě v Novém Hrozenkově stačilo zloději ke krádeži pouhých deset minut. „Z odemknuté dodávky Mercedes-Benz zloděj odcizil koženkovou pánskou příruční tašku, v níž byly taktéž doklady a k tomu peněženka se čtyřmi tisíci korun,“ uvedl Malcharczik. Jednašedesátiletému muži tak rázem vznikla škoda čtyři a půl tisíce. S blížícím se časem letních prázdnin a dovolených policisté upozorňují, že právě odstavená auta a volně odložené věci při koupání jsou pro zloděje velkým lákadlem.

„Při odchodu z auta je důležité jej uzamknout, ověřit, zda jsou zavřená okna, a nenechávat v něm cennosti ani jiné věci, které by cennosti byť jen připomínaly,“ upozornil policista. Doplnil, že na koupalištích je pak dobré využít odkládacích skříněk a ostatní věci neponechávat zcela bez dozoru. Totéž platí na různých jiných kulturních, společenských či sportovních akcích.