Tragická událost se odehrála vloni 6. října navečer v restauraci v místní části Staré Zubří. Dva muži ve věku padesát a jedenapadesát let se dostali do hádky, která vyústila až ve fyzické napadení.

„Oba muži spadli při potyčce na zem, kde starší z mužů mladšího částečně zalehl svým tělem. Mladší se nemohl dostat ven. Ze strachu, že ho ležící muž udusí, vytáhl v silném rozrušení z ledvinky připevněné na těle revolver, ze kterého na muže ležícího na něm vystřelil,“ popsala krajský policejní mluvčí Lenka Javorková. Postřelený muž zraněním na místě podlehl.

Oba muži byli v době incidentu silně pod vlivem alkoholu.

„Podle znaleckého posudku měli v krvi kolem dvou promile alkoholu. Zbraň, ze které obviněný střílel, držel legálně,“ doplnila Javorková.

Policisté původně střelce krátce po činu obvinili nejprve z vraždy a podali návrh na jeho vzetí do vazby. To však tehdy státní zástupce odmítl a rozhodl o jeho propuštění na svobodu s tím, že zahájení trestního řízení bylo předčasné.

Kriminalisté se poté téměř rok zabývali vyšetřováním všech okolností střelby. V průběhu vyšetřování zadali několik znaleckých posudků z oboru zdravotnictví, psychologie, psychiatrie a z oboru kriminalistiky.

„Závěry posudků a další shromážděné důkazy vylučují, že by se obviněný bránil v intencích nutné obrany a použití zbraně v tomto případě nelze ani právně kvalifikovat jako zvlášť závažný zločin vražda,“ přiblížila výsledek vyšetřování Lenka Javorková.

Obviněný muž je stíhán na svobodě a za zvlášť závažný zločin zabití mu hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.