Pětičlenná rodina přišla o jednopokojový byt v panelovém domě na Zašovské ulici. „Na nájemném dluží okolo 40 tisíc korun, nepočítaje poplatky z prodlení a náklady právního zastoupení. Dva roky jsme se snažili dohodnout na vyrovnání závazku, ale marně,“ tvrdí referentka pro bytové záležitosti městského úřadu Ilona Grossmannová.

Exekuce se odehrála v nepřítomnosti dlužníků, kteří byt vyklidili a uchýlili se do ubytovny. „Měla se konat už před měsícem. Soud ji odložil, aby si rodina stačila zajistit náhradní bydlení,“ podotkla referentka. Vystěhování přesto bylo nutné uspíšit. „V bytě prasklo ústřední topení a zaplavilo nižší podlaží,“ vysvětlila Vlasta Číhalová z realitní kanceláře Aval, která dům spravuje.

Kromě již odstraněné závady na ústředním topení bude zapotřebí provést další opravy. Náklady budou rodině připočteny k dluhu. „Byt je vcelku zdevastovaný. Jen nejnutnější práce přijdou na 25 tisíc korun,“ odhaduje Vlasta Číhalová. Teprve poté bude možné byt pronajmout dalšímu uživateli.