Ani jeden totiž neměl vážný důvod do vězení nenastoupit. Trestní zákon na tento prohřešek pamatuje až tříletou ztrátou svobody.

Na prvního odsouzeného dosáhla ruka zákona v pondělí po jednadvacáté hodině. S policejní hlídkou se potkal poblíž Koliby ve Valašském Meziříčí. „Policisté muže požádali o doklady. Při prověřování v příslušných evidencích vyšlo najevo, že dvaačtyřicetiletý muž z Rožnova pod Radhoštěm je celostátně hledaný,“ přiblížila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Vsetínský okresní soud rozhodl o jeho pobytu za mřížemi už před třemi lety. Noc na úterý strávil Rožnovan v cele. „Ráno jej kolegové eskortovali do Ostravy. Před jedenáctou hodinou prošel branou zdejší věznice, kde už na něj čekali pracovníci vězeňské služby,“ popsala Brousilová.

Stejná brána se jen o den později zavřela také za sedmadvacetiletým mužem z Valašského Meziříčí. „Počátkem ledna letošního roku měl nastoupit svůj trest. Odpykat si jej ale zřejmě nehodlal a dál se pohyboval na svobodě,“ uvedla mluvčí s tím, že policisté si pro hříšníka přišli v úterý večer přímo domů.

Dopadení provinilci nejsou jediní, které v únoru policisté dodatečně poslali za mříže. Dva roky se nástupu do vězení úspěšně vyhýbal také další čtyřiatřicetiletý Meziříčan. „Nepomohlo ani rozhodnutí soudu zaslané přímo do jeho rukou,“ poznamenala Brousilová. Policisté jej vypátrali první únorový den přímo v prádelně, kde pracoval. Také tento muž už zpytuje svědomí v ostravské věznici.