Způsobila jí mnohačetná zranění, která mohla ženu i ještě nenarozené dítě ohrozit na životě.

Konflikt, který se stal začátkem listopadu loňského roku v bytovém domě ve Vsetíně, popisovala obžalovaná jako sousedskou potyčku.

„Jednalo se jen o hádku a požďuchování. Byla jsem opilá, moc si nepamatuji. Nevím jak a proč jsme spadly ze schodů. Určitě jsem sousedku nekopala do břicha, nevěděla jsem, že má rizikové těhotenství," uvedla Dominika K. To, že má problémy s alkoholem neskrývala a uváděla, že se podrobila tříměsíčnímu ústavnímu léčení.

„Léčba ale moc úspěšná nebyla, občas se ještě alkoholu napiji," připustila mladá žena.
Poškozená Květoslava K. u soudu uvedla, že se při útoku cítila přímo ohrožená na životě a že se jí nepříjemný zážitek stále vrací.

„Snažím se na to už tolik nemyslet a věnovat se jen dětem. Zranění, která jsem tehdy utrpěla, byla velmi bolestivá a omezovala mě několik týdnů v běžném způsobu života. Bolestmi jsem nemohla spát, bolel mě hrudník, hlava, žebra a kyčle," uvedla napadená žena.

Zároveň žádala o půl milionu korun za vzniklou újmu.

Vzpomněla také, že osudného odpoledne šla mladou sousedku jen napomenout.

„Ona tehdy opilá bušila do dveří jejich bytu, sprostě nadávala a nechtěla přestat. Hlukem nás obtěžovala delší dobu. Popíjeli doma alkohol a pak se po nocích hádali tak hlasitě, že náš malý syn nemohl spát. Na naše prosby o ztišení nikdy nedbali a pokračovali v rušení nočního klidu," popsala soužití Květoslava K.

Soudní znalkyně potvrdila, že útok na těhotnou ženu mohl vést ke vzniku těžkých poranění ohrožujících život její i dítěte.

„Pokud by při kopnutí do břicha došlo k prasknutí dělohy, dítě by se zřejmě nepodařilo zachránit a ohrožena na životě by kvůli masivnímu krvácení byla také matka. Tím, že se bránila útoku a zmírnila intenzitu násilí, nakonec utrpěla zranění lehká. Jednalo se o zhmožděniny kyčlí, břicha a hrudníku," sdělila lékařka.

Znalec z oboru psychiatrie doporučil, aby se obžalovaná Dominika K. podrobila ústavnímu protialkoholnímu léčení a upozornil na to, že pod vlivem alkoholu je agresivní.

„Na alkoholu je závislá, zneužívala také pervitin. Pokud nebude zcela abstinovat, bude se dál dostávat do problémů se zákonem. Sám jsem ji na to upozornil," poznamenal psychiatr.

Senát Krajského soudu pak třiadvacetiletou ženu potrestal pěti lety vězení. Nařídil jí povinnou protialkoholní ústavní léčbu.

„Snažila se konflikt bagatelizovat tím, že se jednalo o sousedskou potyčku. Vedla však cílený útok proti ženě ve vysokém stupni těhotenství a musela si být vědoma následků. Znalecký posudek potvrdil, že útok mohl matku i dítě ohrozit na životě," řekl při zdůvodnění rozsudku předseda senátu Vladimír Hendrych.

Soud podle něj nenašel žádné polehčující okolnosti a tak nemohl za pokus o těžké ublížení na zdraví uložit nižší trest. Půl milionu korun však mladá žena poškozené platit nemusí, ta může škodu vymáhat v občanskoprávním řízení.

Státní zástupce se po vynesení rozsudku vzdal práva na odvolání, obžalovaná se proti verdiktu odvolala na místě.

Ke konfliktu došlo 8. listopadu 2013 na chodbě společně obývaného bytového domu ve Vsetíně. Obžalovaná Dominika K. se tehdy v opilosti snažila dostat do bytu svého partnera, měla také vulgárně křičet a rušit sousedy.

Těhotnou sousedku napadla ve chvíli, kdy jí žena přišla domluvit a žádala ji, aby se zklidnila. Dívka do ní měla prudce strčit, uhodit ji do zátylku a opakovaně kopnout do břicha a hrudníku. V útoku měla přestat až poté, co poškozené přiběhly na pomoc sousedky. Za pokus o těžké ublížení na zdraví třiadvacetileté ženě hrozilo pět až dvanáct let vězení.