POLICISTÉ VANDALA CHYTILI CHVÍLI PO ČINU

Ve stejný den, jen o pár hodin dříve útočil kamenem také na výlohu Penny marketu. Kromě toho v úterý kradl zboží a ničil vybavení také na jedné ze vsetínských čerpacích stanic a o den dříve prohodil prázdnou láhev od alkoholu výlohou cukrárny v centru města.

Policisté devětadvacetiletého darebáka ze Vsetínska hned v úterý zadrželi. Muž skončil na záchytce v Kroměříži a po vystřízlivění v policejní cele.

Nesmyslné řádění vandala, zejména pak rozbití výlohy nové obchodní galerie, vyvolalo vzrušené diskuze na sociálních sítích.

Jaroslav Vala, předseda představenstva společnosti Valatrans, která obchodní centrum postavila, se ale na rozdíl od lidí komentujících událost na facebooku k řádění výtržníka nijak sáhodlouze nerozpovídal.

Osmatřicetiletý řidič ze Vsetínska havaroval v pátek 1. listopadu 2019 s vozem BMW na nadjezdu nad silnicí I/57 u Vsetína. Po nehodě nadýchal 3,11 promile.
Řidič BMW naboural do svodidel, nadýchal 3,11 promile

„K tomu ani není co říct. Je to vandalismus,“ řekl stručně.

Podrobněji popsal události úterního odpoledne správce galerie Ivan Hlavinka.

„Naproti v hotelu zaslechl jeden z hostů řinčení skla. Vyběhl před barák a viděl, jak někdo do výlohy hází betonové kusy. Zavolal policii, která tu byla do pěti minut. To už ale vandal prchnul směrem k nádraží,“ připomněl správce budovy.

NEJPRVE ZÁCHYTKA, POTÉ VAZEBNÍ CELA

Podle kamerového záznamu, který pracovníci galerie poskytli policii, měl darebák menší zásobu munice, kterou sebral nedaleko.

„Je zřejmé, že to byly asi tři kusy betonových úlomků, které opakovaně házel na výlohu. Pral to tam asi na sedmkrát,“ doplnil Hlavinka, který se v té době pohyboval po galerii a na místo dorazil po telefonickém upozornění chvíli před policií.

Podle policistů se lump od Smetanovy galerie přesunul na benzínovou čerpací stanici, ve které nejenže odcizil čtyři láhve s pivem, ale navíc jednou z ukradených lahví následně poškodil reklamní monitor.

„V tomto případě je škoda na majetku několikatisícová. V případě výplně výlohy nového obchodního centra přesáhl předběžný odhad škody dvě stě tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Ilustrační foto
Smrt muže v Ratiboři: Nešťastná událost, takto to vygradovalo, říká starosta

Několikatisícové škody zanechal vandal také na zmíněných výlohách cukrárny a Penny marketu.

„Všech činů se dopustil při běžné otvírací době a bylo tedy velké štěstí, že nedošlo ke zranění zákazníků, personálu či jiných lidí,“ poznamenal Jaroš.

Vsetínští policisté muže zadrželi nedlouho po krádeži na čerpací stanici a vzhledem k tomu, že byl pod vlivem alkoholu, strávil noc na kroměřížské záchytce.

Po vystřízlivění na něj však již čekala policejní cela ve Vsetíně. Kriminalisté obvinili devětadvacetiletého v minulosti již trestaného muže z poškození cizí věci, výtržnictví a krádeže. V pátek ráno pak rozhodl vsetínský okresní soud o vzetí obviněného muže do vazby. Hrozí mu až tříleté vězení. (mib, mm)