K potyčce byli policisté z Karolinky přivoláni v pondělí večer do jedné vesnice na Vsetínsku. „Rodina násilí svého živitele snášela několik let. Padaly sprosté nadávky, facky," uvedla policejní mluvčí Lenka Javorková. Postupem času se násilí stupňovalo. Surové bití a údery pěstí byly takřka na denním pořádku. Při posledním útoku už zřejmě překročil pomyslnou hranici trpělivosti svých příbuzných. „Opilý a zároveň zdrogovaný, slovně urážel svého syna. Vyhrožoval mu zabitím a pak na něj vzal nůž. Tím se po něm ohnal. Lehce svého syna poranil. Chlapci se naštěstí podařilo otci nůž z ruky vzít," popsala policejní mluvčí. Po útoku od nože mladík utržil pouze škrábanec.

Jednání svého otce už měl ale dost a vše ohlásil na policii.

„Kolegové využili svého oprávnění a násilníka vykázali na deset dnů z domu. Zároveň také zahájili trestní stíhání pro podezření z nebezpečného vyhrožování," doplnila Javorková. Násilníkovi hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

V letošním roce policisté na Vsetínsku vykázali 21 osob. Prověřovali také na dvě stě případů, kde bylo podezření na domácí násilí.