Brutální útok se odehrál v pondělí po poledni. Čtyřiadvacetiletý muž byl v té době se svojí přítelkyní v jejím zuberském bytě.

„Kolem půl jedné odpoledne dovnitř nezvaně vstoupil bývalý přítel ženy a začal mladšího muže slovně napadat a vyhrožovat mu smrtí,“ přiblížila krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Napadaný měl z útočníka strach, a ne bezdůvodně. Stejný muž na něj totiž zaútočil už dříve a vážně jej zranil. Navíc mu už delší dobu vyhrožuje slovně i prostřednictvím telefonu.

„Z obav z dalšího útoku měl mladší z mužů u sebe na svoji obranu pepřový sprej a plynovou pistoli, kterou proti agresivnímu muži v bytě použil,“ vylíčila Javorková.

Útočníka se ale zneškodnit nepodařilo. Ten naopak vzal kladivo a opakovaně udeřil aktivně se bránícího o jedenáct let mladšího muže velkou silou do hlavy.

„Dalšímu útoku zabránila až přítomná žena, která útočného muže odstrčila. Zraněnému se díky tomu podařilo z bytu utéct ven, kde požádal náhodného kolemjdoucího, aby mu zavolal záchrannou službu, která jej odvezla do nemocnice. S vážným poraněním hlavy je stále hospitalizovaný,“ uvedla policejní mluvčí.

Útočník z bytu odešel. Bezprostředně po oznámení po něm začali policisté pátrat a zanedlouho jej také zadrželi a odvezli do policejní cely.

„Po zadržení měl muž v dechu přes dvě promile,“ poznamenala Javorková.

Na místo činu nejprve vyjížděli vsetínští kriminalisté, později si případ převzali a nadále jej vyšetřují krajští kriminalisté ze Zlína.

Vyšetřovatelka krajského oddělení obecné kriminality pětatřicetiletého muže den po útoku obvinila ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody.

Soud jej za to může poslat za mříže na deset až osmnáct let. Obviněný byl už v minulosti za trestnou činnost násilného charakteru několikrát odsouzený.