Pokousání psem je na Valašsku spíše vzácné. Mnohdy jsou na vině sami lidé

Vyšetřování incidentu se ujali vsetínští městští strážníci. „Na základě oznámení napadeného muže, jsme zjistili, že se jednalo o fenu třiačtyřicetileté ženy z Hrbové,“ prozradil ředitel městské policie Nikolaj Martinák.

Psa dopravili strážníci na veterinární vyšetření, aby se zjistilo zda nemá vzteklinu. „Toto vyšetření se bude opakovat znova po pěti dnech,“ poznamenal Martinák. Podle jeho slov je ale nebezpeční, že bude vzteklina prokázána jen minimální. „Už několik let se u nás totiž žádný případ tohoto onemocnění neobjevil,“ vysvětlil šéf strážníků.

Majitelce feny nyní hrozí pokuta až tři tisíce korun. „Nejen, že nechala psa volně pobíhat, ale ještě se neúmyslně dopustila ublížení na zdraví,“ konstatoval Martinák.

Vsetínští strážníci řešili v uplynulém roce na tři stovky přestupků v souvislosti se psy. Část z nich představují také útoky na člověka. „Naštěstí šlo vždy jen o drobná zranění,“ dodal Martinák.

Že jsou případy, kdy pes napadne člověka, na Valašsku vzácností, potvrzují i strážníci z jiných měst. „Za uplynulý rok jsme zaznamenali dva takové útoky. Nešlo přitom o nic vážného,“ řekl například šéf strážců pořádku z Rožnova pod Radhoštěm Daniel Vašut. Daleko častěji řeší strážníci znečišťování města psími exkrementy nebo pobíhání bez vodítka.

Ve Valašském Meziříčí naposledy napadl pes dva muže na Silvestra. „Jeden z nich vyvázl s poměrně nehezky pokousanou rukou,“ uvedl ředitel meziříčské městské policie Jan Camfrla. Podle jeho slov si ale muži mohli za svá zranění vlastně sami. „Pes byl vyděšený silvestrovskými petardami a oba výtečníci na něj ještě doráželi, takže to nemohlo jinak skončit,“ mínil Camfrla.