Krajští kriminalisté jej obvinili ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu. V případě prokázání viny mu hrozí ztráta svobody na deset až osmnáct let.

Roztržka, která mohla skončit smrtí, se odehrála v sobotu odpoledne v jednom ze vsetínských bytů. Podle krajského policejního mluvčího Petra Jaroše si partneři původně zřejmě chtěli udělat příjemnou sobotu.

„Vyrazili spolu na nákup potravin, zastavili se v horkém počasí na pivo a domů si přinesli i nějaké víno. To si spolu otevřeli v kuchyni při přípravě jídla," vylíčil původně poklidné odpoledne Petr Jaroš.

Jak však v láhvi ubývalo vína, tak stoupala nervozita mezi podnapilou dvojicí. Napětí brzy přerostlo v hádku. Při ní pak žena svému partnerovi oznámila, že se zamilovala do jiného a chce se rozejít.

„Obviněný muž popadl na kuchyňské lince odložený nůž a nečekaně ženu bodnul do hrudníku. Měla opravdu štěstí, neboť jen shodou náhod ji vážněji neporanil či dokonce neusmrtil," uvedl Petr Jaroš.

Muž bezprostředně po útoku své družce přivolal lékařskou pomoc. Na obvinění z pokusu o vraždu to však podle Petra Jaroše nic nemění.

Popsaný případ není jediným, kdy museli policisté o víkendu na Valašsku řešit napadení či poranění nožem.

Další dva případy se odehrály v neděli. I tentokrát hrál významnou roli alkohol.

Nejprve už kolem půl jedné odpoledne opět ve Vsetíně čtyřicetiletá žena bodla po hádce svého o tři roky staršího manžela nožem do hrudníku. Oba byli opilí.

„Zraněného muže odvezla rychlá záchranná služba do vsetínské nemocnice. Žena, která přivolanou policejní hlídku neustále vulgárně urážela, skončila v policejní cele," přiblížila vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Ještě než za ní dveře cely zaklaply, podrobila se žena dechové zkoušce. Přístroj jí ukázal 1,68 promile. Její manžel měl v dechu 1,56 promile.

Kriminalisté zahájili trestní řízení pro podezření z ublížení na zdraví. Případ však budou muset odložit.

„Manžel totiž nedal souhlas k trestnímu stíhání své ženy," vysvětlila Lenka Javorková.

Nicméně pokutě za přestupek proti občanskému soužití za vulgární urážky zasahujících policistů, se žena nevyhne. Případem se bude zabývat správní orgán.

„Nebylo to poprvé, co jsme v této rodině zasahovali. Vsetínští policisté mezi manželi řešili přestupky už několikrát," připomněla Lenka Javorková.

Poslední incident, ve kterém figuroval nůž, se odehrál v neděli krátce po šesté hodině večer v obci na Valašskomeziříčsku. Dvě kamarádky ve věku 21 a 23 let se vrátily domů z restaurace. Mladší byla poměrně opilá. Strhla se hádka, kterou podle sdělení policistů vyprovokovala mladší z dvojice.

„Přitom držela v ruce nůž a šermovala s ním před sebou," popsala Lenka Javorková.

Starší žena měla strach, že si její opilá kamarádka nožem ublíží. Proto jí ho chtěla z ruky vyrazit.

„Přitom však zakopla, do kamarádky narazila a ta se přitom nožem pořezala na ruce. Se zraněním paže byla převezena do nemocnice," řekla mluvčí.

Poraněná žena nadýchala v nemocnici 1,68 promile, druhá měla v dechu 0,45 promile. Podle Lenky Javorkové policisté v tomto případě nikomu vinu za zranění nedávají. Šlo o nešťastnou náhodu.